home czytelnia wróżki
życie codzinne, zakupy, przyjaźń, porady

Kochamy zakupy

Dlaczego kochamy zakupy. Dlaczego kobiety kochają kupować? Ludzie mają manię robienia zakupów. Jeśli wymknie nam się ono spod kontroli może stać się naprawdę poważnym problemem. Może również stać się nałogiem.
Kupowanie pomaga, ale nie zawsze
Najczęściej zakupom towarzyszą stany zadowolenia, euforii, poczucia spełnienia. To może ponosić nam nastrój, pomagac w oderwaniu się od codziennści i nudy. Po pewnym czasie kupujący odczuwa jednak smutek, wyrzuty sumienia, złość, rozczarowanie i rozgoryczenie. Jest to uzależnienie podobne do innych zachowań kompulsywnych (np. narkotyki, hazard, seks, alkohol, itd.). Z drugiej zaś strony brytyjscy naukowcy przeprowadzili serię badań, które pokazały im, że kupując na promocjach i wyprzedażach ludzie są tak samo podnieceni, jak podczas oglądania filmu pornograficznego. Wiadomo też, że specjaliści od marketingu, właśnie dzięki tej powyższej informacji próbują zachęcać nas do kupowania rzeczy, których kompletnie nie potrzebujemy.
Zakupy i kobiety
Natomiast kobiety i zakupy to jest bardzo złożona sprawa. Ponieważ są one dla nich sposobem regulowania emocji oraz lekarstwem, które pozwalają im łagodzić stres. Daniel Kruger z University of Michigan School of Public Health opublikował dowód na to, że ewolucja, kształtując kobiety do roli zbierackiej (a mężczyzn do roli łowieckiej) w społecznościach zbieracko – łowieckich, wpłynęła na to, że obecnie kobiety uwielbiają eksplorować teren galerii handlowych. Wtedy to zadaniem kobiet było przeszukiwanie terenu i znajdowanie pożywienia w swoim otoczeniu. Właśnie poprzez to kobiety mają również sprawdzać każdą znalezioną rzecz pod względem wyglądu, smaku i możliwości jej wykorzystania. Dlaczego zatem mężczyĽni nie lubią zakupów? Ponieważ zaprogramowani są na upolowanie mięsa i przyniesienie go jak najszybciej do domu – co obecnie przekłada się na chęć jak najszybszego dokonania zakupu i pójścia do domu.
Nasze Wróżki
Wróżka, jasnowidz
Ursula
Specjalizuję się w kartach klasycznych i Tarocie. Jestem medium, przewiduję przyszlość.
SMS: APL.05 + pytanie
na 72480 2,46zł z vat
Wróżka, jasnowidz
Oksana Lechoń
Jestem tarocidtką i medium, zajmuję się także białą magią. Specjalizuję się w kartach klasycznych i Tarocie.
SMS: APL.10 + pytanie
na 72480 2,46zł z vat
Wróżka, jasnowidz
Tarocistka
Wróżę z kart Tarota klasycznego i Kart Anielskich. Pomagam w trudnych sytuacjach życiowych.
SMS: APL.03 + pytanie
na 72480 2,46zł z vat
2016 © astrolinia.pl