home czytelnia wróżki
życie codzinne, optymizm, przyjaźń, porady

Optymiści mają lepiej!

Ludzie, którzy w optymistyczny sposób podchodzą do życia są pogodniejsi i mniej zestresowani. Ze spokojem patrzą w przyszłość i z opanowaniem rozwiązują swoje problemy. Łatwiej podejmują decyzje i potrafią przekuć porażkę w sukces.
Czy Twoja szklanka jest zawsze do połowy pusta? A Ty skupiasz się tylko na własnych niepowodzeniach i wciąż narzekasz? Jeśli tak, to prawdopodobnie jesteś pesymistą i najwyższa pora z tym skończyć! Bo optymistom żyje się o wiele lepiej, a już na pewno przyjemniej!
Bądź pozytywny
Ich siła tkwi w pozytywnym myśleniu. Swoją energię skupiają na rzeczach naprawdę istotnych, a przez to szybciej osiągają swój cel i łatwiej wykonują powierzone zadania. Myślą szybciej i efektywniej, co sprzyja także ich rozwojowi. Rzadziej chorują i nie są aż tak bardzo narażeni na stres, a w przypadku choroby szybciej dochodzą do zdrowia. Słowo „problem” zastępują „wyzwaniem”. Pozytywne myślenie daje także energię niezbędną do życia i pozwala uniknąć „samospełniającej się przepowiedni”, która polega na tym, że jeśli w coś głęboko wierzymy, to możemy nieświadomie „prowokować” pojawienie się tego zdarzenia. Myśląc pozytywnie takie „czarnowidztwo” będzie nam obce.
Przynajmniej spróbuj
Na szczęście optymizmu można się jak wszystkiego nauczyć, wystarczy chcieć. Jak to osiągnąć?
1. Myśl pozytywnie od rana. Skupiaj się na tym co dobre, a dzięki temu pozytywnie zakończysz też dzień. Ważny jest również relaks, co najmniej 10 – minutowy.
2. Znajdź czas tylko dla siebie i rób to, co sprawia ci największą przyjemność.
3. Warto też marzyć, nawet o rzeczach bardzo odległych, a potem starać się je zrealizować.
4. Wyłącz myślenie typu: „nie dam rady”, „i tak tego nie potrafię”, zastąp je innym „na pewno dam sobie radę”, „to nic trudnego”, „to dla mnie bułka z masłem”.
5. Szukaj we wszystkim pozytywów, nawet jeśli oblałeś egzamin, czy popełniłeś błędy. Z każdego płynie nauka na przyszłość, naucz się ją wykorzystywać. 6. Otaczaj się ludźmi, którzy kochają życie i potrafią zarazić tym innych.
7. Nie bój się zmian – mogą być pozytywne. Często są punktem wyjścia do czegoś nowego.
8. Patrz pozytywnie w przyszłość, skoncentruj się na tym co „tu i teraz”, wybieraj metodę niewielkich kroków.
9. I najważniejsze – uśmiechaj się!!! – Bo uśmiech potrafi zdziałać cuda. Ludzie, którzy się śmieją efektywniej pracują, a także się uczą, mają szczęśliwsze związki i wychowują szczęśliwe dzieci. Dlatego uśmiechaj i śmiej się do siebie, do innych, a nawet przez telefon. Łatwiej zdobędziesz innych, a także pokonasz przeszkody.
Jeśli w to nie wierzysz tym bardziej musisz spróbować!
Nasze Wróżki
Wróżka, jasnowidz
Tarocistka
Wróżę z kart Tarota klasycznego i Kart Anielskich. Pomagam w trudnych sytuacjach życiowych.
SMS: APL.03 + pytanie
na 72480 2,46zł z vat
Wróżka, jasnowidz
Oksana Lechoń
Jestem tarocidtką i medium, zajmuję się także białą magią. Specjalizuję się w kartach klasycznych i Tarocie.
SMS: APL.10 + pytanie
na 72480 2,46zł z vat
Wróżka, jasnowidz
Ursula
Specjalizuję się w kartach klasycznych i Tarocie. Jestem medium, przewiduję przyszlość.
SMS: APL.05 + pytanie
na 72480 2,46zł z vat
2016 © astrolinia.pl